pendarovski

Македонија

Пендаровски од Тетово: Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

А1он
Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за
Македонија

Пендаровски во Брвеница : Обединети тргнавме заедно напред кон подобар живот, кон иднина во ЕУ и НАТО!

А1он
Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот за пристапување во НАТО, што не прави 30 земја членка на
Македонија

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот, но и бројни економски придобивки за сите граѓани

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на општина Теарце. Во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцираше важноста од членството во
Македонија

Пендаровски во Јегуновце: Сите сме горди на нашите војници, како врховен командант приоритет ќе ми бидат војниците

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на граѓаните и на 30 политички партии, денеска беше на средба со жителите на Јегуновце. Пендаровски зборуваше за проектите
Македонија

Пендаровски: Модернизација на армијата и европски услови за војниците се мој врвен приоритет

А1он
Денеска сакам да ги претставам моите заложби и проекти како иден врховен командант на македонската Армија. Армијата е гарант на суверенитетот, независноста и неповредливоста на
Македонија

Пендаровски: Нè интересира подобар животен стандард, да го сопреме иселувањето на младите

А1он
Нè интересира подобар животен стандард и да го сопреме иселувањето на младите кои со години беа просто терани да бегаат од својата земја. Со стапки
Македонија

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина, развиено земјоделство и обезбеден пласман

А1он
Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските
Македонија

Пендаровски во Росоман: Да продолжиме заедно по патот напред, нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на огромниот пазар на ЕУ

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладневно е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е
Македонија

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за
Македонија

Пендаровски: Во мојот мандат нема теоретски шанси да амнестирам криминалци

А1он
Во мојот мандат нема теоретска шанса да амнестирам криминалци кои сакаат да убиваат други луѓе граѓани на оваа земја, порача претседателскиот кандидат на СДСМ и