pendarovski

Македонија

Пендаровски во Шуто Оризари: Сите заедно да го славиме Меѓународниот ден на Ромите во европска држава

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат на граѓаните и на 30 политички партии денеска, на Меѓународниот ден на Ромите беше на трибина во Шуто Оризари. Тој посочи
Македонија

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот во
Македонија

Пендаровски во Шишево: Доста беа делби, обединети сме, да гледаме напред и за младите да обезбедиме европска иднина

А1он
Кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво.
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски на трибина со младите: За европска иднина, напред заедно!

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, или како што младите рекоа нивниот најголем сојузник и поборник за реализација на нивните права и европска иднина, учествуваше
Македонија

(ВИДЕО) Заев и Пендаровски од Битола: Да гласаме за иднината на младите луѓе во европска држава!

А1он
Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Битола апелираа граѓаните да ги поддржат отворените
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Денес сме единствената земја на Балканот што носи позитивни вести

А1он
Од заробена држава, денес ние сме единствената држава на Балканот која продуцира позитивни вести и добива позитивни критики од целиот свет. Дојде време за вистинска
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жители на Демир Хисар, побра на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче,
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

А1он
Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски од Делчево: Само ако продолжиме напред можеме отворените перспективи за младите да ги зграпчиме со две раце

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување,
Македонија

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

А1он
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои