Основци од Скопје беа кај претседателот Пендаровски

Од:

Ученици од скопските основни училишта „Коле Неделковски“ и „Кузман Јосифовски-Питу“ денеска беа примени и имаа можност да разговараат со претседателот на државата Стево Пендаровски во “Вила Водно”, во рамки на активноста Отворен Кабинет.

Учениците имаа можност да се сретнат и лично да поразговараат со претседателот Стево Пендаровски, да се информираат за неговата работа и надлежности, а ги посетија и просториите во коишто се реализираат официјалните средби, како салите во коишто се организираат свечености, настани и прес-конференции.

Посетителите се запознаа и со дел од вработените во Кабинетот од кои беа информирани за историјатот на објектот во кој е сместен Кабинетот на Претседателот, како и за начинот на функционирање на оваа институција, соопшти Кабинетот на Претседателот.

Отворен Кабинет е активност што овозможува директни средби на граѓаните со претседателот Стево Пендаровски.

Сите заинтересирани граѓани, институции и организации, со претходно пријавување на официјалната интернет-страница на Претседателот http://pretsedatel.mk/otvoren-kabinet/ имаат можност да остварат директна комуникација со претседателот Пендаровски, да споделат свои идеи, предлози и сугестии, како и да присуствуваат на настани од јавен карактер што ќе бидат реализирани во Кабинетот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Почна седницата на Советот за безбедност

Ана Ололовска

Седница на Советот за безбедност

Ана Ололовска

Пендаровски: Заслуживме ново поглавје во остварување на стратешките цели на државата

А1он

(ВИДЕО) Пендаровски: Заслуживме ново поглавје во остварување на стратешките цели

Ана Ололовска

Пендаровски брифиран за активностите на армиските единици ангажирани во услови на вонредна состојба

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски: Самоизолацијата е најдобрата превентива против КОВИД-19

Ана Ололовска