opstina Centar

Македонија

Акција за чистење на паркиралиштата на ЈП Паркинзи на Општина Центар

А1он
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи“ на Општина Центар во соработка со Општина Центар денес започна акција за чистење на паркиралиштата со кои стопанисува претпријатието.
Македонија

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со катастрофалниот пораз кој ги очекува на 15. октомври во Центар

А1он
Општина Центар со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Горан Богдановски од ВМРО-ДПМНЕ. „Немајќи идеи како побезболно да се оправдаат пред граѓаните за катастрофалниот пораз
Македонија

О. Центар: Партискиот јалов монолог покажува дека на ВМРО-ДПМНЕ им е јасно дека ќе бидат поразени катастрофално

А1он
Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, сместен во скапото барокно партиско седиште, нивните општински советници меѓусебно дискутираа на тема „Општина Центар стагнира, Жерновски доказ за неспособноста
Македонија

(ВИДЕО) Шиповиќ ја повлече поднесената оставка

А1он
Претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, ја повлече својата оставка од функцијата. Двете точки од дневниот ред на 73-тата седница на Советот на
Македонија

Чичко Благоја згрижен во прифатниот центар на ЈП ПОЦ и општина Центар

А1он
Денес во пунктовите што ги отворија ЈП ПОЦ и Општина Центар згрижeн е чичко Благоја. Чичко Благоја студените денови ги поминувал во некоја гаража која
Македонија

МВР и Општина Центар: Не оставајте вредни предмети во вашиот автомобил

А1он
Одделението за превенција при СВР Скопје од денеска почнува да го спроведува проектот „Не оставајте вредни предмети во вашиот автомобил“. Активностите ќе почнат денеска во
Македонија

(ВИДЕО) Стојчески: Знаат дека доградбата е нелегална, затоа сами ја уриваат

А1он
Владимир Панчевски и другите инвеститори почнаа сами да ја отстрануваат спорната доградба на објектот, што е доброволно извршување по нашето донесено решение, рече раководителот на
Македонија

(ВИДЕО) Жерновски: Нема хајка кон Панчевски, има нелегално дограден објект кој треба да се руши

А1он
Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски доставил барање за понуда до фирмата која треба да го руши нелегално доградениот објект на претседателот на Основен суд,
Македонија

Реконструирана улицата “Христо Чернопеев“ на Водно

А1он
Општина Центар ја заврши реконструкцијата на улицата “Христо Чернопеев“. Улицата, иако се наоѓа на Водно, претходно немаше ниту фекална ниту атмосферска канализација, која сега е