debar maalo

Македонија

Апсења во Дебар Маало, шестмина приведени, пронајдени кокаин и оружје

А1он
Синоќа во Дебар Маало се првиедени ѓест лица, а пронајдени се кокаин и оружје информираат од Министерството за внатрешни работи. -Околу 23.30 часот полициски службеници
Македонија

Жителите гневни за сечата на 18 дрвја во Дебар маало, Богдановиќ тврди дека е за нивна безбедност

Кристијан Ландов
Осумнаесет дрвја на улицата „Орце Николов“ во Дебар маало се исечени, а дел од жителите бурно реагираа со обвинувања кон градските власти дека се полоши
Македонија

Прегазен човек на пешачки премин во Дебар Маало

Искра Манојлоска
Еден човек е тешко повреден откако автомобил удри во него додека преминувал пешачки премин на улицата „Орце Николов“, во близина на Министерството за одбрана. Екипа
Култура

Ќе се подига споменик на Горан Стефановски во Дебар Маало

А1он
Советот на Општина Центар денеска на 23-тата седница ја прифати иницијативата на МАНУ за поставување спомен-обележје на Горан Стефановски. Споменикот на познатиот драмски автор и
Македонија

Дебармаалски средби и серенади во пресрет на Св.Трифун и Св.Валентин

А1он
Македонското здружение за култура, обичаи и традиции „Гороцвет“ и Здружението на граѓани „Хуман свет“, по 13-ти пат, организираат низа активности поврзани со Св. Трифун и
Македонија

(ВИДЕО) Карбевска: Наместо на државните земјишта во Дебар Маало да се одржува зеленило, ќе се градат згради

А1он
Наследните решенија од ДУП-от од претходната владејачка гарнитура во Општина Центар се вон јавниот интерес и мора да се повлечат, велат граѓаните на Дебар Маало
Македонија

Дебармаалски средби посветени на виното и љубовта

А1он
По повод празниците на виното „Св.Трифун“ и на вљубените „Св.Валентајн“, Македонското здружение за култура, обичаи и традиции „Гороцвет“ денеска и утре организира Дебармаалски средби на виното