Исчезна 14-годишна девојка на пат кон училиште во Скопје: Мајката со апел за помош

Од:

Утрово на патот кон училиштето „Јохан Хајнрих Песталоци“ во Дебар Маало во Скопје исчезнала тинејџерката Вања Ѓорчевска.

Случајот на социјалните мрежи го сподели нејзината мајка, а за „А1он“ потврдија и од МВР од каде велат дека од утрово се трага по девојката.

„ Утрово во 7.20 мојата керка Вања Ѓорчевска излезе за на училиште и и се губи секаква трага. Облечена е во црни панталони со странични џебови, светло плав џемпер, црна кратка зимска јакна и бели „најк“ патики со кафеава лента на ѓонот. Последен пат е видена во Дебар маало на пат кон Песталоци. Доколку имате било каква информација јавете се на 075 400 816“, сподели мајката Зорица Ѓорчевска.

Би можело да ве интересира

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец

Тошковски: Стариот пасош важи во Германија и Швајцарија, а не важи кај нас, срамота е

Орце Костов