obvinitel

Македонија

Зврлевски: Ревизорскиот извештај за Пошти е во надлежното обвинтелство

А1он
Ревизорскиот извештај за Македонски пошти е даден на постапување во надлежното обвинителство во Скопје и за петте дена колку е кај обвинителот немам добиено сознанија дали
Македонија

Блокиран имотот и сметките на две фирми поврзани со „Актор“

А1он
Јавното обвинителство покрена преткривична постапка за случајот „Актор“ и донесена е времена мерка за блокирање на имотот и сметките на две трговски друштва во Македонија.
Македонија

Квиз прашање: Кој е Јавен обвинител Шврговски или Зврлевски?

А1он
Заспал ли некој во Јавното обвинителство или се стегнал ременот и нема пари за информатичар кој ќе ги ажурира настаните. Вака доколку ја отворите нивната
Македонија

Зврлески: Подобрување и унапредување на работата на јавното обвинителство

А1он
Новиот државен јавен обвинител Марко Зврлески денеска во Собранието даде свечена изјава и притоа истакна дека јавното обвинителство е подготвено да работи според новиот Кривичен
Македонија

Марко Зврлевски, нов јавен обвинител на Република Македонија

А1он
Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на продолжението на 52. седница го именува Марко Зврлевски за јавен обвинител на Република Македонија. За предлогот гласаа 58 пратеници,
Македонија

Шврговски заминува од функцијата државен јавен обвинител

А1он
Љупчо Шврговски, кој шест години е државен јавен обвинител, нема да се пријави за уште еден шестгодишен мандат на оваа функција, објави Плусинфо. Тој решил
Македонија

ВИДЕО: Обвинителството нема да постапува против Црвенковски

А1он
Јавниот обвинител, Љупчо Шврговски, добил известување од Дирекцијата за класифицирани документи, дека документот кој Бранко Црвенковски го оставил на водителот на емисијата x/o, нема печат