oblozuvalnici

Македонија

Асоцијацијата на спортски обложувалници: Нашите членки ќе работат со скратено време за да заштитиме играчите

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија извести дека согласно одлуката на Владата, нејзините членки од денес ќе работат со скратено работно време, со цел заштита
Економија

Движење Анти Коцкање: Да се ослободи државата од епитетот Лас Вегас на Балканот

А1он
Движењето Анти Коцкање одржа прес конфренција со цел да упати јавно обраќање до политичкиот естаблишемент пред гласањето на Законот за игри на среќа. Тие порачаа
Економија

Асоцијација на спортски обложувалници: 7.700 луѓе преку ноќ остануваат без работа со новиот Закон за игрите на среќа

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија предупредува дека со предлог измените на Закон за игрите на среќа и забавните игри кои се на дневен ред
Економија

Измените на Законот за игрите на среќа ќе остават 7.700 луѓе без работа

А1он
Под покровителство на Европската организација на игри на среќа (EOGL) вчера во Бања Лука се одржа меѓународна конференција насловена како „Нови Регулаторни Решенија на игрите
Економија

Вработени во обложувалниците и казината бараат да бидат вклучени во расправата за Законот за игри на среќа

А1он
Здружението на вработени во секторот игри на среќа „Сакам да работам“ бара учество во процесот на изнаоѓање соодветно решение за Закон за игри на среќа.
Македонија

Верските заедници сакаат затворање коцкарници, за други да отворат нови

А1он
Отстранувањето на коцкарниците од градовите е само фарса зад која се крие обид нови бизнис-групи да ја присвојат дејноста без да плаќаат данок кон државата,
Економија

Либералната партија бара затворање на сите казина и спортски обложувалници во населени места

А1он
„Либералната партија ги охрабрува Владата и Министерството за финансии, по примерот на нашиот западен сосед Република Албанија да направи измени во Законот за игри на