asocijacija na sportski oblozuvalnici

Македонија

Обложувалниците реагираат на наводите за перење пари: ДКСК го урива кредибилитет на цела гранка

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) реагира на наводите на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) за наводно „перење на пари“ и злоупотреба
Македонија

Спортските обложувалници нема да нудат угостителски услуги по 23 часот

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) информира дека согласно со новите мерки за заштита од КОВИД-19 и ограничување на работното време на угостителските објекти, и спортските
Економија

Илијевски: Се враќаме на работа целосно подготвени според протоколите за заштита

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија, известува дека согласно одлуката на 51-та седница на Владата на РСМ, од денес се дозволува отворање на уплатно-исплатни места
Економија

Движење Анти Коцкање: Да се ослободи државата од епитетот Лас Вегас на Балканот

А1он
Движењето Анти Коцкање одржа прес конфренција со цел да упати јавно обраќање до политичкиот естаблишемент пред гласањето на Законот за игри на среќа. Тие порачаа
Економија

Асоцијација на спортски обложувалници: 7.700 луѓе преку ноќ остануваат без работа со новиот Закон за игрите на среќа

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија предупредува дека со предлог измените на Закон за игрите на среќа и забавните игри кои се на дневен ред