napad

Свет

(ВИДЕО) Aлигатор долг 3,65 метри брутално нападнал пливач: „Чудо е што сум жив“

А1он
Алигатор долг 3,65 метри го нападна пожарникарот Хуан Карлос Ла Верде (34) во езеро во градот Тампа, Флорида. Ѕверот го нападнал Ла Верде додека тренирал
Свет

Ружди e на респиратор, веројатно ќе го загуби окото

А1он
Британскиот писател Салман Ружди, кој беше избоден неколку пати во вратот и стомакот од напаѓач на сцената за време на предавање во американската сојузна држава
Магазин

ВИДЕО: Жена на плажа ја нападна фока, ја касна за раката и ја повлече во водата

А1он
Пливачка на плажата во Ваикики, Хаваи, била повредена викендов откако налетала на фока. Непрофитната организација за заштита на животните, која помага во следењето на заштитените
Свет

ВИДЕО: Пукање на Универзитет во Хајделберг – напаѓачот убиен

А1он
Во германскиот универзитетски град Хајделберг рано попладнево се спроведува голема полициска операција, откако беше пријавено дека едно лице повредило неколку лица во областа на универзитетот.
Свет

Почина пратеникот кој беше избоден додека држел говор

А1он
Пратеник од владејачката Конзервативна партија, Дејвид Ејмс, почина откако беше нападнат од нож во методистичка црква на истокот од Англија. Британската полиција претходно објави дека
Свет

Во Франција уапсен млад следбеник на Хитлер, кој планирал масовно убиство во неговото средно училиште и џамија

А1он
Деветнаесетгодишно момче завчера е приведено и обвинето за планирање насилничка акција во своето поранешно средно училиште и во џамија во Поморска Сена, пренесе Радио Франсе.
Свет

ВИДЕО: Пукање на универзитет во Русија, студентите скокаа преку прозорци

А1он
Осум лица се убиени, а шестмина се ранети кога вооружен напаѓач отвори оган во кампусот на универзитет во рускиот град Перм. Сторителот е уапсен. Според
Македонија

66-годишен гурбетџија од Норвешка нападнал полицаец во Куманово

А1он
Кумановската полиција вчера уапсила 66 годишен жител на липковското село Брест, бидејќи физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи, информираа денеска од СВР Куманово.