napad

Македонија

Нема настрадани македонски државјани во Истанбул

А1он
Според првичните официјални информации, нема македонски граѓани меѓу повредените и загинатите во синоќешните бомбашки напади на меѓународниот терминал на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул, информираат од
Свет

(ВИДЕО) Сведоци на крвавиот напад: Пукаше на се пред себе, одеше како пророк

А1он
Преживеаните од терористичкиот напад на турскиот аеродром во кој погинаа најмалку 36 луѓе, а се ранети над 147, велат дека на сите страни гледале безживотни
Свет

(ВИДЕО) Најмалку 36 погинати и над 140 ранети во нападот на аеродромот во Истанбул

А1он
Најмалку 36 се погинати, над 147 се ранети во терористичкиот напад на аеродромот во Истанбул. Најмногу од жртвите се турски државјани, но има и странци,
Свет

ВИДЕО: Терористички напад на аеродромот во Истанбул: Најмалку 28 мртви, над 60 повредени

А1он
Најмалку 28 луѓе погинаа, а над 60 се повредени во самоубиствениот напад кој вечерва се случи на аеродромот “Ататурк“ во Истанбул. Двајца бомбаши самоубијци ги
Свет

(ВИДЕО) Масакар во геј клуб во Орландо, 50 загинати

А1он
Педесет лица загинаа, а 53 се ранети во нападот врз ноќниот геј клуб „Пулс“ во Орландо, во американската сојузна држава Флорида, изјави градоначалникот на градот,
Македонија

Навивачи на „Олимпијакос“ нападнале вработен на Лукоил

А1он
Навивачи на грчкиот клуб „Олимпијакос“ вчера околу 11 часот на бензинската пумпа на „Лукоил“ кај Куманово без повод и причина, физички го нападнале вработениот Ј.А.
Македонија

(ВИДЕО) Тодор Петров контра самиот себе: Имал или немал потрес на мозок?

А1он
Претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров и покрај официјалните информации дека немал потрес на мозок, и неговите пишувања на Фејсбук профилот, денеска пред граѓаните
Македонија

СДСМ со осуда за нападот врз Стаменковски: Доаѓа време кога насилниците ќе одговараат

А1он
СДСМ најостро го осудува физичкиот напад што се случи вечерва врз сопственикот на порталот Доказ.Мк, Марјан Стаменковски. Тоа што вицепремиерот Пешевски кој го истепа сопственикот