migranti

Свет

Извештај: Европските имигранти во Британија за четири години ќе бидат колку жителите на Манчестер

А1он
Ако имигрантите од ЕУ доаѓаат со исто темпо во Велика Британија со кое доаѓаат годишно, за четири години тие ќе бидат колку жителите на Манчестер, предупредува
Македонија

Шестчлена група криумчарела мигранти

А1он
Полицијата приведе шестчлена група, која преку организиран меѓународен канал подолг временски период вршела криумчарење мигранти од соседна Грција преку Македонија кон Србија, информира денеска на
Македонија

Oткриен случај на недозволен превоз на мигранти

А1он
Специјалните единици при Царинска управа открија обид за нелегален превоз на девет мигранти. Како што соопшти Царинската управа, ноќеска околу еден часот на патниот правец Гевгелија-Неготино царинските
Македонија

Јанкулоска: Проблемот со мигрантите бара заеднички пристап со соседните земји

А1он
Проблемот за илегалните мигранти не може да се реши со неколку акции, туку само со систематски пристап, координирана акција и заеднички настап со соседните држави особено
Македонија

ВИДЕО: Пет приведени, 30-тина мигранти пронајдени во полициска акција во кумановско Лојане

А1он
Пет лица се приведени, а 30-тина мигранти се пронајдени при претреси на 10 објекти, во рамки на акцијата на специјалните полициски единици утрово во кумановското село
Македонија

Акција за апсење на криминална група за криумчарење мигранти

А1он
Министерството за внатрешни работи спроведува акција за разбивање на меѓународна криминална група која криумчарела мигранти од Блискиот исток и Африка. Според првичните информации од полицијата,