migranti

Македонија

Во кумановско Табановце откриени 12 мигранти

А1он
Во атарот на кумановска Киселица, во реонот на месноста „Табановска река“, во четири патнички возила, пронајдени се 12 странски државјани без документи за идентификација. Автомобилите
Македонија

Кривични пријави за четворица скопјани за криумчарење мигранти

А1он
При полициска контрола на возила на 27 февруари, во реонот на месноста „Табановска река“, во атар на селото Киселица, кумановско, во четири патнички возила управувани од
Македонија

Почна реализацијата на проектот „Превенција од илегална миграција“

А1он
Во гевгелиската гимназија „Јосиф Јосифовски“ денеска почнаа активностите од проектот „Превенција од илегална миграција“, што го реализира Регионалниот центар за гранични работи Југ од Кавадарци
Македонија

Откриени двајца авганистански, осум пакистански и седум сомалиски илегални мигранти

А1он
Полицијата на автобуската постојка кај село Смоквица, откри две патнички возила, од кои едното возило го напуштило местото на настанот, а од извршената контрола во