lisice

Македонија

Два парка и намален број на станбени површини во Лисиче: Општина Аеродром подготви трета верзија на ДУП-от

А1он
Општина Аеродром ја подготви третата верзија на деталниот урбанистички план за дел од населбата Лисиче, направена по разгледување на барањата на граѓаните доставени во рамки
Македонија

Значително намалени станбените објекти-неофицијално прифатени барањата на граѓаните за Лисиче

А1он
Новата, втора верзија на деталниот урбанистички план за дел од населбата Лисиче кој е веќе изработен и објавен на јавна анкета ќе реши прашања со
Македонија

СДСМ: Антикорупциска да го истражи случајот со парцелите во Лисиче

А1он
ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и скопските општини целосно ги изневери граѓаните.Последен пример е случајот со парцели и измени на ДУП во населбата Лисиче, општина Аеродром рече
Македонија

СДСМ: Наместо зеленило, бетонизација во Лисиче, ВМРО ДПМНЕ ги изневери граѓаните

А1он
ВМРО-ДПМНЕ ги изневери граѓаните на општина Аеродром, пред избори им ветуваше едно, а сега добиваат сосема друго.Граѓаните на Лисиче наместо зеленило добиваат бетонизација, наместо мега
Македонија

Коњаниците од Лисиче се степале со крушевчанец на Мечкин камен

Искра Манојлоска
Група од скопските коњаници кои секоја година тргнуваат од Лисиче кон Крушево за празникот Илинден, учествувале во тепачка кај Мечкин камен. Полицијата морала да интервенира
Македонија

ФОТО: Пожар во Лисиче, горат десетина автомобили

Кристијан Ландов
Во скопската населба Лисиче во нива, на која има само сува трева избувна пожар. На местото каде избувна пожарот излегоа екипи на противпожарната бригада кој
Македонија

Се продолжува ролерско-велосипедската патека на кејот на Вардар во Горно Лисиче

А1он
Екипите на Град Скопје и на ЈП „Улици и патишта“ ја асфалтираат ролерско-велосипедската патека на кејот на реката Вардар во Горно Лисиче, на потегот од
Македонија

Еко-акција за собирање електронски и електричен отпад во Лисиче

А1он
Општина Аеродром во соработка со друштвото за управување со отпад „Нула отпад“ денеска организира еко-акција за собирање електронски и електричен отпад во населбата Лисиче. Како