Коњаниците од Лисиче се степале со крушевчанец на Мечкин камен

Од:

Група од скопските коњаници кои секоја година тргнуваат од Лисиче кон Крушево за празникот Илинден, учествувале во тепачка кај Мечкин камен.

Полицијата морала да интервенира со испукување на предупредувачки куршум.

„На место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 33 годишен крушевчанец од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско Лисиче, од другата страна“, се наведува во полицискиот билтен.

Полициски службеници од Полициска станица Крушево излегле на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Во Крушево викендов за првпат пливачки маратон „Тоше Проески“

А1он

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

А1он

ВИДЕО: Мизрахи без да јава стигна во Крушево, комита ѝ го води коњот

А1он

Џафери оздраве, но сепак Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

А1он

Почнува фестивалот „When in Krushevo“

А1он

Крушево со два случаи на заразени по подолго време, имале контакти со блиски од друг град

А1он