kontejneri

Македонија

Мечки превртуваат контејнери во Галичник барајќи храна: Жителите исплашени да не бидат нападнати

Орце Костов
Месната заедница Галичник предупреди на се поголемо присуство на мечки кои претставуваат опасност за населението, посебно во овој летен период кога куќите се полни со
Македонија

Скопје се враќа во нормала: „Комунална хигиена“ ги празни контејнерите

Орце Костов
Полните контејнери во скопските општини полека се празнат, камионите на ЈП „Комунална хигиена“ работат постојано, а од Град Скопје уверуваат дека ќе се нормализира состојбата
Македонија

Опожарени три пластични контејнери на Бит Пазар

А1он
Непознати сторители вечерва опожарија три сада за одлагање отпад лоцирани на булеварот Крсте Мисирков, во близина на Бит Пазар. Опожарените контејнери се целосно уништени и