ВИДЕО: Горат три контејнери кај Буњаковец

Од:

Контејнери пред трговскиот центар Буњаковец горат веќе еден час, а никој не се ни обидува да ги изгаси. Од видеото на А1он се гледаат опожарените контејнери, но ниту вработените во околните објекти, ниту пак некој друг се обиде да го изгасне пожарот.

Од едниот опожарен контејнер, се запалиле уште два други, а доколку не се изгасне пожарот, можно е да се запали и четвртиот кој е веднаш до нив. На местото се уште нема пристигнато ниту противпожарно возило.

Би можело да ве интересира

Пожар во куќа во центарот на Штип

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

А1он

Маж од Буенос Аирес усмрти три жени, четвртата се бори за живот

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар