koncert

Култура

Концерт на пијанистката Дуња Иванова на археолошкиот локалитет Врбјанска Чука

А1он
На археолошкиот локалитет Врбјанска Чука во Пелагонија, пијанистката Дуња Иванова вечерва ќе одржи концерт со делата на Стив Рајх, Филип Глас, Лудовико Еинауди и Јан
Магазин

Шарлин Спитери го најави концертот на „Тексас“: За Македонија прв пат слушнав на Евровизија и ми звучеше симпатично

А1он
За Македонија прв пат слушнав на Евровизија и уште тогаш ми се чинеше дека тоа е симпатично име, рече Шарлин Спитери од бендот „Тексас“, кој
Култура

Хуманитарен концерт за помош на лицата со интелектуална попреченост

А1он
Македонските групи „Ареа“, „ПМГ колектив“, „Фанк шуи“, „Кара“ и „Линколн летер“ вечер ќе настапат на хуманитарниот концерт „Teenage Riot“, што ќе се одржи во Младинскиот
Култура

Годишен концерт на Мандолинскиот оркестар на МКЦ

А1он
Мандолинскиот оркестар на Младинскиот културен центар вечер  во кино „Фросина“ ќе го одржи традиционалниот годишен концерт, за кој влезот за посетители е слободен. Концертот ќе го води
Култура

Концерт на Љубојна во Универзална со музика од новото ЦД „Љубојна брас фантази“

А1он
Македонскиот реномиран состав „Љубојна“ вечер во Универзалната сала ќе одржи  предновогодишен целовечерен концерт со музика од последниот албум Љубојна брас фантази. Како што вели членот