Диџеите на „Охрид колинг“ ја вратија забавата во градот, се соблекуваа на сцената и се журкаа со публиката

Од:

Со пиво и неколку сетови под палка на едни од најреномираните диџеи во светот, вчера илјадници посетители се журкаа на првата вечер од “Охрид колинг”. Никој не остана рамнодушен од настапот на Јана Слеј која прва настапи, но ниту од “Ванилаз” кои се соблекоа на сцената. Ѕвездите од Словенија направија вистински спектал, журкајќи се со публиката.

Сетовите на диџејските дуа “Винаи” и “Нерво” беа оние кои журката ја продолжија до раните утрински часови заедно со публиката која пееше и скокаше пред подиумот. Тие беа и хедлајнери на првата вечер од “Охрид колинг” кој го организира “Авалон”.

Тридневниот фестивал се одржува по една година пауза, а поради пандемијата од коронавирусот.

„Охрид колинг“ има уште две журки, а вечерва ќе настапат македонскиот диџеј Делоски, Сара Јо и Сенида. Организатор на фестивалот е „Авалон продукција“.

Би можело да ве интересира

Dead Can Dance ќе настапат во Скопје

А1он

Одржан концертот „Живеј со музика“ во Делчево

А1он

Неколку илјади на „Охрид колинг“: Сара Јо и Сенида направија журка, „Диџеи од Марс“ и Регард спектакл

Кристијан Ландов

Концертна промоција на албумот „Рефлексии“ на Дино Имери

Експеримент во Барселона: Одржан концерт за 5.000 лица со негативен ПЦР тест

ВИДЕО: „Корона чао“ во еден глас се пееше во Охрид