javni obviniteli

Македонија

Советот на обвинители треба да назначи в.д. на местото на Зврлевски

А1он
Советот на јавни обвинители денеска треба да одржи седница на која треба да се назначи вршител на должноста јавен обвинител на Република Македонија, на местото
Македонија

Собранието го предлага пензионерот Кизов за член на Судскиот совет

А1он
Поранешниот претседател, а потоа член на Советот на јавни обвинители Костадин Кизов, инаку пензионер е награден од Комисијата за избори и именувања која го предложи
Македонија

Обвинителите против Јанева

А1он
МИА денеска лиферуваше соопштение со наслов: Раководителите на Вишите и Основните јавни обвинителства по барање на поголем број јавни обвинители вчера одржаа заеднички колегиум на
Македонија

Обвинителите на итни состаноци кај Зврлевски?

А1он
Јавниот обвинител Марко Зврлевски, за денеска свикал итни состаноци со вишите обвинители и со јавните обвинители. Темата не е позната, но информации од таму за
Македонија

Судиите и обвинителите на обука за правото за заштита на конкуренцијата во ЕУ

А1он
Судии и јавни обвинители денеска учествуваат на работилница посветена на „Правото и политиката на заштита на конкуренцијата во ЕУ – искуства  и предизвици на Република
Македонија

СДСМ: Времето нема да му помогне на Јавниот обвинител Зврлевски

А1он
„Времето нема да му помогне на Јавниот обвинител, Марко Зврлевски. Пред него се цврсти докази за поткуп и милионски кеш во случај во којшто е директно инволвиран Никола
Македонија

СДСМ: Зврлевски да си ја заврши работата за што е платен од граѓаните

А1он
„Никола Груевски бил тој кој договорил поткуп од 1.500.000 евра во случајот Македонска банка, потврди официјален вештак. СДСМ очекува обвинителот Зврлевски да си ја заврши
Македонија

Конференција „Искуствата на САД со казнената реформа и придобивки за Република Македонија“

А1он
Академијата за судии и јавни обвинители со поддршка на Амбасадата на САД и Бирото за меѓународна борба против наркотици и спроведување на законите (ИНЛ) денеска
Македонија

ВИДЕО: Загорец Тумбовски неинтересен за Зврлевски

А1он
Сведочењето на Загорец Тумбовски за исплатени пари во кеш на ВМРО-ДПМНЕ е со низок степен на основано сомнение. Вака Јавниот обвинител Марко Зврлевски го оквалификува