grad skopje

Видео Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: На останатите кандидати не им посакувам среќа на изборите

А1он
На останатите кандидати не им посакувам среќа на престојните избори, бидејќи најискрено се надевам дека граѓаните ќе одлучат да направат промена и она што му
Видео Македонија

(ВИДЕО) Трајановски: Новата влада ќе треба да направи многу за овие избори да бидат фер и слободни

А1он
Со оглед на тоа како стартуваше новата влада ќе треба многу да направи за овие избори да бидат фер и слободни, рече кандидатот за градоначалник
Видео Македонија

ВИДЕО: Кандидатите за градоначалници на Град Скопје потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

А1он
Петре Шилегов од СДСМ, Коце Трајановски од ВМРО-ДПМНЕ и останатите кандидати за градоначалници на Град Скопје потпишаа Кодекс за фер и демократски избори. Кодексот, како
Македонија

Град Скопје: Субвенциите за ЈСП се за капиталните проекти во јавниот превоз, не за Панорамското тркало

А1он
„Градот Скопје сака да реагира на неточните информации кои беа објавени во дел од медиумите, најмногу базирани на изјавата дадена од страна на членот на
Македонија

(ВИДЕО) Жителите во Кисела Вода пред бунт, Град Скопје со ѕид од над еден метар сака да затвори две улици

А1он
Жителите во скопска Кисела Вода од улиците Христо Татарчев 1 и 11 излегоа на протест поради одлуката на Град Скопје на новиот кружен тек со
Македонија

Град Скопје: Пристапната улица ја гради приватен инвеститор, кој склучил договор со Град Скопје во време кога градоначалник бил Костовски

А1он
„Градот Скопје повторно сака да ја информира јавноста околу дел од нејаснотиите поврзани со изградбата пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември.
Македонија

Нелегалната улица на Кеј – Дефокус на јавноста од обидот за линч на пратеници

А1он
Покрај одлуката на советот на Општина Центар за промена на ДУП-от, Град Скопје рано утрово почна со изградба на нелегалната улица на Кејот. Улицата се
Македонија

Реакција на Град Скопје на соопштението на СДСМ

А1он
„Градот Скопје изминатиов период направи повеќе за промоција на велосипедот како транспортно средство отколку во изминативе 40 години. Во овој период започна обемниот проект за
Македонија

Град Скопје објави конкурс за најголем придонес за животната средина во 2017

А1он
Во рамки на традиционалната манифестација „Денови на пролетта – Денови на екологијата“ Град Скопје денеска објави јавен конкурс за избор на најеколошка компанија, за најголем