grad skopje

Видео Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Очекувам на крајот на денот Град Скопје да има нов градоначалник

А1он
Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“ Петре Шилегов денеска гласаше на избирачкото место 2602 во СУГС „Георги Димитров“.
Македонија

Во Град Скопје се гласа на 675 избирачки места

А1он
На локалните избори за градоначалник и за советот на Град Скопје, своето право на глас можат да го искористат 461.321 граѓани запишани во избирачкиот список
Видео Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Уште од првиот ден ќе започнам со мерки за ослободување на Скопје од енормното загадување

А1он
Како градоначалник на Скопје, уште од првиот ден на сопствениот мандат, ќе започнам сериозен концепт, сериозни мерки, кои ќе придонесат за ослободување на Скопје од
Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Потребна е ревизија на сомнителните катни гаражи во Скопје

А1он
„Коце Трајановски и Никола Груевски се расфрлаа со десетици милиони евра за катни гаражи во строгиот центар на Скопје, а граѓаните сеуште паркираат на кејот
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Суштината на мојот мандат ќе биде обезбедување на чиста и здрава вода за пиење и чист и здрав воздух

А1он
Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ и коалицијата, Петре Шилегов денеска од Матка изјави дека екологијата и животната средина ќе биле клучни приоритети
Македонија

(ВИДЕО) Трајановски: Предвидуваме целосна реконструкција на вториот дел од Градскиот Парк

А1он
Реконструкцијата на постоечките и подигнувањето на нови зелен површини и паркови во Скопје е еден од приоритетите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за
Македонија

(ВИДЕО) Трајановски: Ќе отвориме Градска канцеларија за млади, која ќе има за цел да се занимава со локални младински политики

А1он
Зголемувањето на учеството во процесот на носењето на одлуките во локалната самоуправа и унапредување на статусот на младите е еден приоритетите во новата програма на
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Секоја индустрија, јавен и урбан простор ќе биде пристапен за лицата со посебни потреби до крајот на мандатот

А1он
Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ и коалицијата, Петре Шилегов денеска во изјава за медиумите рече дека и хаосот, сметот и ѓубрето што
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Ќе го ставиме езеро Треска во целосна функција и ќе им го вратиме на граѓаните

А1он
„Денеска сме на СРЦ Езерце Треска, дојдовме овдека за да граѓаните преку камерите со свои очи да се убедат, за состојбата на овој капитален објект.
Македонија

(ВИДЕО) Трајановски најави проширување на булеварот „Александар Македонски“

А1он
Во насока на подобрување на сообраќајот во Скопје, во новата изборна програма 2017-2021 предвидени се поголем број на проекти за делумни реконструкции, проширување и приклучувања