ulici i patista

Македонија

ВИДЕО: Пцовки и клетви кај Табановце, возачите нервозни оти мораат да возат преку канал без решетка

Пцовки и клетви се слушаат од возачите кои минуваат по подвозникот пред граничниот премин Табановце каде веќе две недели нема решетка на одводниот канал пред
Македонија

Разрешен директорот на Улици и патишта Сенад Смаиловиќ, откако бил фатен со кокаин

А1он
Директорот на ЈП Улици и патишта – Скопје, Сенад Смаиловиќ денеска е разрешен од функцијатa, објави градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. – Почитувани, дозволете ми