grad skopje

Македонија

Град Скопје: Пристапната улица ја гради приватен инвеститор, кој склучил договор со Град Скопје во време кога градоначалник бил Костовски

А1он
„Градот Скопје повторно сака да ја информира јавноста околу дел од нејаснотиите поврзани со изградбата пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември.
Македонија

Нелегалната улица на Кеј – Дефокус на јавноста од обидот за линч на пратеници

А1он
Покрај одлуката на советот на Општина Центар за промена на ДУП-от, Град Скопје рано утрово почна со изградба на нелегалната улица на Кејот. Улицата се
Македонија

Реакција на Град Скопје на соопштението на СДСМ

А1он
„Градот Скопје изминатиов период направи повеќе за промоција на велосипедот како транспортно средство отколку во изминативе 40 години. Во овој период започна обемниот проект за
Македонија

Град Скопје објави конкурс за најголем придонес за животната средина во 2017

А1он
Во рамки на традиционалната манифестација „Денови на пролетта – Денови на екологијата“ Град Скопје денеска објави јавен конкурс за избор на најеколошка компанија, за најголем
Македонија

Реакција на Град Скопје на прес конференцијата на Богдановиќ

А1он
„Градот Скопје реагира на невистините и манипулациите изнесени од страна на директорот на ПОЦ и претседател на ОО СДСМ –Центар, Саша Богдановиќ, околу изградбата пристапна
Македонија

Во Град Скопје стручни расправи за поголема ефикасност во транспортот

А1он
Повеќе презентации и стручни расправи за постигнување поголема ефикасност во транспортот се одржаа во Град Скопје, во рамки на европскиот проект CREATE – „Намалување на
Македонија

Град Скопје: Сите булевари и улици во наша надлежност, се чисти и проодни

А1он
Град Скопје соопштува дека Екипите на зимската служба интензивно работат на терен на расчистување на снегот од коловозите и тротоарите на градските улици и булевари.