inverteri

Економија

Затворен огласот за ваучер за клими поради преголемиот број на апликации

Орце Костов
Поради големиот број на пристигнати апликации, Министерството за економија донесе одлука да го затвори Јавниот оглас за доделување на ваучер за купување на инвертер клима
Економија

Турканци за клими пред Министерството за економија, до денеска 2.500 апликации

А1он
2.500 илјади граѓани до денеска веќе поднеле апликации за ваучери за инвертер клими кои ги доделува Министерството за економија. Утрово пред министерството повторно имаше редица
Економија

Гужви за ваучери за клими: Над 500 барања пристигнати првиот ден во Министерството за економија

Орце Костов
Првиот ден откако беше објавен јавниот повик на Министерството за економија за субвенционирање на инвертер клими, пристигнале над 500 барања до архивата од граѓани кои
Македонија

Град Скопје: За наредната година издвојуваме рекордна сума буџетски средства за субвенции за инвертери

А1он
Од Град Скопје преку соопштение реагираат на прес конференцијата на Лилјана Божиновска од СДСМ. „Рекордни 24 милиони денари свои средства издвојува Град Скопје од буџетот
Економија

Доделени повеќе инвертери од планираните во акцијата ,,10 милиони евра за 10 илјади инвертери”

А1он
Акцијата „10 милиони евра за 10 илјади инвертери” спроведена во Скопје, Тетово, Кичево и Битола во текот на 2020/2021 со средства од АД ЕСМ во
Македонија

Жителите на Гази Баба и Аеродром кои аплицираа за инвертери од денеска до недела ги предаваат старите печки

А1он
Жителите на општините Гази Баба и Аеродром што аплицираа за субвенции за набавка на клима инвертери во Град Скопје во текот на продолжениов викенд (
Македонија

Град Скопје: Остануваат уште 3.000 неискористени барања за субвенции за инвертери

А1он
Од почетокот на отворањето на јавниот повик за субвенции за инвертери поднесени се 2.249 апликации, а остануваат средства за уште околу 3.000 барања, информираат од