vauceri

Економија

Затворен огласот за ваучер за клими поради преголемиот број на апликации

Орце Костов
Поради големиот број на пристигнати апликации, Министерството за економија донесе одлука да го затвори Јавниот оглас за доделување на ваучер за купување на инвертер клима
Економија

Турканци за клими пред Министерството за економија, до денеска 2.500 апликации

А1он
2.500 илјади граѓани до денеска веќе поднеле апликации за ваучери за инвертер клими кои ги доделува Министерството за економија. Утрово пред министерството повторно имаше редица
Економија

Гужви за ваучери за клими: Над 500 барања пристигнати првиот ден во Министерството за економија

Орце Костов
Првиот ден откако беше објавен јавниот повик на Министерството за економија за субвенционирање на инвертер клими, пристигнале над 500 барања до архивата од граѓани кои
Спорт

Антикорупциска препорачува преиспитување на системот на финасирање во спортот преку ваучери

А1он
Државната изборна комисија (ДКСК) на денешната седница ги усвои препораките да се изврши финансиска ревизија на Агенцијата за млади и спорт, но и директорот на