grad skopje

Македонија

Град Скопје најави завршување на бесплатниот превоз утре, ЈСП уште денес

А1он
Наспроти соопштението на Град Скопје дека бесплатниот автобуски превоз во главниот град ќе престане од утре, ЈСП Скопје соопшти дека тоа не важи од денес
Видео Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Бесплатен градски превоз се до намалување на загадувањето

А1он
Бесплатен градски превоз се до намалување на загадувањето, прекин на сите градежни активности на градилиштата, интезивно миење на градските улици, зајакнати инспекциски надзори, ограничувањето на
Македонија

Град Скопје партнер на проектот за унапредување на дигиталната писменост

А1он
По повод официјалното започнување на проектот за унапредување на дигиталната писменост во Република Македонија – Национален MOS (Microsoft Office Specialist) натпревар, кој оваа година се
Македонија

Граѓаните ги споделија своите идеи за намалување на загадувањето со градоначалникот Шилегов

А1он
Да се набават електрични автобуси и да се реорганизира јавниот превоз, да се воведе тарифа за луксуз при регистрација на второ возило, да се забрани
Македонија

Шилегов бара идеи, искуства и сознанија за решавање на проблемот со загадувањето од граѓаните

А1он
Градоначалникот Петре Шилегов ги поканува граѓаните да ги споделат своите одржливи идеи, искуства и сознанија за решавање на проблемот со загадувањето на воздухот во Скопје.
Македонија

Промоција на стратегијата „Промени во моделот и менувањето на перцепцијата за средното стручно образование“

А1он
Градот Скопје денеска беше домаќин на промоцијата на документот „Промени во моделот и менувањето на перцепцијата за средното стручно образование во Република Македонија“ изработен во
Македонија

Град Скопје: Заловено кучето кое што вчера нападна деца и возрасни во Ново Лисиче

А1он
Кучето што синоќа нападна деца и возрасни во населбата Ново Лисиче денеска било заловени, објавија од Град Скопје. Кучето било пренесено во стационарот Вардариште. –
Македонија

Шилегов: Посветени сме на подобрување на животната средина и намалување на загадувањето

А1он
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска присуствуваше на почетокот на есенската акција за садење 615 дрвја на јавните површини на повеќе локации низ градот