Pero Kamikaza

Видео Македонија

(ВИДЕО) Камиказа: Јас сум надеж, ако излезат над 65%, ќе славиме

А1он
Кандидатот за градоначалник на Скопје, поддржан од Левица, Перо Камиказа, тврди дека доколку на локалните избори има излезност од над 65 отсто, тоа значи дека
Македонија

(ВИДЕО) Камиказа: Ми крадат идеи, Стевчо Јакимовски се сликаше пред „Македонско село“

А1он
Јас сум роден во Скопје, а скоро 45 години поминав во Карпош. Значи 66-та се преселив во Карпош, тогаш тоа беше обмислена населба. Па потоа