Се укинува мерката за бесплатен автобуски превоз

Од:

Град Скопје ги информира граѓаните дека мерката за бесплатен автобуски превоз, која беше прогласени на 27.12.2021 година, се укинува и почнувајќи од утре (30.12.2021 година) престанува да важи.

„Оваа Одлука е донесенa по добиеното известување од Министерството за животна средина и просторно планирање, а врз основа на добиените податоци од Државниот автоматски мониторинг систем за квалитет на воздух, за прекин на прагот на алармирање за надминат праг на алармирање за ПМ10 честички во градот Скопје е завршена“, се наведува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Неделен возен ред на Духовден, Жичарницата ќе работи вообичаено

Јаневски до Арсовска: Земате над 2.500 евра плата не работите ништо и донесовте банкрот

Ана Ололовска

Јанчева: Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ да кажат каде потрошија над 100 милиони евра

Ана Ололовска

Град Скопје: Поради коалицијата ДПМНЕ – СДСМ во Советот, скопјани нема да добијат 50 нови, модерни и еколошки автобуси

Ана Ололовска

Атанасовски: Во случај на поголеми штети на мостот „Беласица„ немаме фирма која е во можност да ја утврди фактичката состојба

Ана Ололовска

Приватните превозници денеска се враќаат на скопските улици

Ана Ололовска