Филип Пасху нов в.д. директор на ЈП Градски Паркинг Скопје

Од:

Филип Пасху е назначен за нов в.д. директор на ЈП Градски Паркинг Скопје, информираат од Градот.

„Тој е магистер по економија, со долгогодишно работно искуство во управување со бројни проекти на УСАИД, ДФИД, ИПА фондовите на Европската Унија. Има искуство и од позицијата неизвршен директор на АД Енергетика Скопје, заменик директор на ЈП Градски Паркинг, како и претседател на Управниот одбор на истото претпријатие“, се наведува во соопштението на Град Скопје.

Би можело да ве интересира

ЛДП: Главниот град се гуши во смет. Дали Скопје има градоначалник

Приватните превозници во јавниот градски превоз во Скопје до петок ќе возат само до 10 часот изутрина

Град Скопје: Не сме надлежни за постапување во случаи со змии, влекачи или глодари

Град Скопје: Срушениот ѕид и ограда на Клинички центар е надлежност на Министерството за здравство

ВИДЕО: ЦУК бара од Град Скопје пешачки премин или кружен тек кај трговскиот Џевахир

Катерина Ѓуровски

Си оградил државно земјиште на Бит Пазар и си наплаќал паркинг – доби кривична