Скопје на 10 декември ќе започне да се украсува за Нова Година

Од:

Од Град Скопје информираат дека на 10 декември ќе започне новогодишното украсување, откако се јавиле компании заинтересирани да помогнат, меѓу кои една од нив најавила дека ќе го украси градот без финансиски импликации на градскиот буџет.

„Ова е време кога треба да се менуваат работите, кога треба да покажеме дека заедно можеме повеќе за нашиот град. На мојот повик се јавија компании кои ја покажаа својата општествена одговорност, а една од нив најави дека ќе го украси градот Скопје за Нова Година без финансиски импликации по градот“, изјави градоначалничката Арсовска.

Компанијата Линк Медиа најавила дека со украсување ќе започне на 10 декември.

„Град Скопје и Линк Медиа спогодбено го раскинаа договорот за новогодишно украсување на Скопје, што беше склучен во месец октомври оваа година“, се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

Христовски: „Градски паркинг“ должи околу 33 милиони денари на Град Скопје за неплатена комунална такса

А1он

Град Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот директор на МКЦ за организирањето на дочекот на Новата година 2020

(ВИДЕО) Јанчева: Арсовска продолжува проекти на претходниот градоначалник, нема реализирано ниту еден свој

Ана Ололовска

Инспекторите на Град Скопје почнаа акција за чистење и казнување за приватни депонии

Ана Ололовска

Инспекторите и комуналните редари на Град Скопје во текот на викендот изрекоа 14 казни

Ана Ололовска

Казнета фирмата „Ројал Травел“ која без лиценца и без дозвола превезувала патници

Катерина Павлова-Николовска