gorivo

Регион

Горивата во Црна Гора најевтини во регионот

А1он
Според објавата на црногорската Влада, горивата во земјата се со најниски цени во регионот. На својот инстаграм-профил Владата во Подгорица објавува дека литар бензин “Супер
Uncategorized

Горивата во Црна Гора најевтини во регионот

А1он
Според објавата на црногорската Влада, горивата во земјата се со најниски цени во регионот. На својот инстаграм-профил Владата во Подгорица објавува дека литар бензин “Супер
Свет

Марин: Бевме наивни, мора што побрзо да се ослободиме од руските фосилни горива

А1он
„Мораме да признаеме дека усвоивме премногу наивен пристап кон Русија и ги базиравме нашите очекувања за нејзиното функционирање на погрешни основи“, рече Марин во своето
Свет

Драстично зголемување на цената на горивата во Германија

А1он
Откако истече времетраењето на владините мерки за субвенционирање на цените на горивата, цените на бензините и дизелот во Германија од ноќеска драстично поскапеа, соопшти Генералниот
Свет

Рајанер: Евтини билети од 10 евра нема да има поради скапото гориво

А1он
„Рајанер“ ќе работи уште подобро во случај на економска криза во Велика Британија, бидејќи граѓаните ќе продолжат да патуваат, но ќе бараат пониски цени, прогнозира
Економија

Регулаторна донесе нова одлука: Цената на бензинот и дизелот останува иста

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во
Економија

Горивото во Црна Гора – најевтино во регионот

А1он
Еуросупер 95 во Црна Гора е најевтин меѓу земјите од регионот, додека цената на еуродизелот е меѓу најниските, покажуваат податоците на црногорското Министерството за капитални
Економија

Дизелот поевтинува 2.5 денари, цената на бензинот останува иста

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек
Економија

Дизелот поскапува за два денари, а цената на бензинот останува иста

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек