Тетовец крадел гориво од автомобили

Од:

На 25.10.2022 во 15 часот на улица „Благоја Тоска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(25) од тетовско Јеловјане. Тој се сомничи дека во текот на минатиот и овој месец извршил повеќе кражби на гориво од возила.

Од А.А. биле одземени две канти со гориво за кои постои сомнение дека потекнуваат од пријавените кривични дела.

По целосно расчистување и документирање на случајот против А.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна

На дело е фатен арамијата кој ја ограби црквата „Св.Архангел Гаврил“ во Гази Баба

Девојка од Куманово украла детска количка со ранец, пари и документи

Скопјани украле возило во Крива Паланка, па од него ваделе делови

Горан Наумовски

Украде автомобил, пари, но и кредитни картички и со нив си пазареше

Горан Наумовски