gob 8 septemvri

Македонија

Вработена во болницата „8 Септември“ украла картичка од пациент и си пазарела

А1он
53-годишна вработена во болницата „8. Септември“ во полициска саница признала дека украла картичка од пациент во болницата и купувала во повеќе продавници информира Министерството за
Македонија

ГОБ „8 Септември“ првпат доби ротирачки магнет: пациентите ќе се снимаат и во стоечка положба

Маја Илиевска-Пачемска
Пациентите кои имаат потреба од магнетна резонанца во Градската општа болница „8 Септември“ отсега ќе можат да направат снимања и во стоечка позиција. Со грант
Македонија

Костов: Бројот на хируршки одделенија е редуциран поради пандемијата

А1он
Директорот на ГОБ „8 Септември“ Христијан Костов, се огласи по повод обвинувањата од страна на вработените во хируршките одделенија, кои се заканија дека од 27
Македонија

Во ГОБ „8 Септември“ работат само две сали за операции, вработените се закануваат дека ќе прекинат со работа

Мери Јордановска
Вработените на хируршките одделенија при „ГОБ 8ми Септември“ преку писмо до медиумите се обратија до директорот Христијан Костов, поради, како што велат, долготрајниот проблем што
Македонија

На раце или на грб ги качуваат пациентите по скали во „8 Септември“, расипани лифтовите во поликлиниката

Маја Илиевска-Пачемска
И пациенти и вработени во Градската општа болница „8 Септември“ се жалат дека немаат како да ги качат за прегледи изнемоштените и повозрасните на погорните
Македонија

ВИДЕО: Гужва и турканици пред Ковид-центарот во „8-ми Септември“

Искра Манојлоска
Луѓе со висока температура, пневмонија, омалаксани и со отежнато дишење чекаат пред Ковид центарот во „8 Септември“ и велат дека не им ги отвораат вратите
Македонија

Ќерка и нејзината 81-годишна мајка ја напуштија Градската болница – се излечија од коронавирусот

А1он
81-годишна жена, по 20 дена поминати во Градската општа болница „8 Септември“ денеска ја напушти болницата со два негативни теста на коронавирусот. Таа е дијабетичар
Македонија

„8 Септември“ за една недела ги отвора амбулантите и почнува да функционира нормално

А1он
За една недела Градската општа биолница „8 Септември“ ќе ги отвори амбулантите, ќе започне да функционира нормално и ќе биде во служба на сите пациенти,
Македонија

Најтешките случаи во „8 Септември“ ќе се лекуваат со озонирање на крвта, а утре почнува и лекувањето со крвна плазма

Маја Илиевска-Пачемска
Во Градската општа болница „8 Септември“ од денес е однесен апарат за озонска терапија на најтешко болните заразени со коронавирус, извести министерот за здравство Венко