bolnica 8 septemvri

Македонија

Вработените во болницата „8 Септември“ на протест си ја побараа јануарската плата

А1он
Здравствени работници од ГОБ „8 Септември“ денеска излегоа на протест поради доцнење на плата. Претседателката на независниот синдикат при ГОБ „8 Септември“, Рената Ѓаконовиќ, рече
Македонија

Вработена во болницата „8 Септември“ украла картичка од пациент и си пазарела

А1он
53-годишна вработена во болницата „8. Септември“ во полициска саница признала дека украла картичка од пациент во болницата и купувала во повеќе продавници информира Министерството за
Македонија

ЗНМ и ССНМ: Здравство да ја повлече одлуката за снимање во „8 Септември” само со дозвола од директорот

А1он
Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари на Македонија (ССНМ) преку соопштение реагираат на попречувањето на работата на новинарските екипи во
Македонија

Болница „8 Септември”: Пациентите да даваат точни податоци кога ќе дојдат на преглед

А1он
ЗУ ГОБ „8-ми Септември” – Скопје упати апел до граѓаните кои ја посетуваат болницата со цел добивање здравствена заштита, да даваат вистински податоци при епидемиолошкиот