bolnica 8 septemvri

Македонија

Во болницата „8 Септември“ во Скопје било донесено починато бебе

А1он
Полицијата извести дека вчера околу 14.30 часот во полициската станица Карпош, од Градска општа болница „8 Септември“ било пријавено дека кај нив било донесено починато
Македонија

ВИДЕО: Прв меѓународен лет за медицински транспорт со хеликоптер на МВР

А1он
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски и директорот на Градската Општа болница „8-ми
Македонија

НСЗР по инцидентот во ГОБ „8 Септември“: Нервозните граѓани да ги остават пиштолите и ножевите во своите домови

А1он
Независниот синдикат на здравствени работници, експресно, енергично и остро реагира во јавноста за настанот во ГОБ „8 Септември“, напад со нож врз здравствен работник. „Преку
Македонија

Пациент во болницата „8 Септември“ со нож ранил вработен

А1он
Во Градската општа болница „8 Септември“ синоќа се случил инцидент, откако вработен во болницата бил нападнат од пациент. -Во 19.47 часот од ГОБ „8 Септември“
Македонија

Вработените во болницата „8 Септември“ на протест си ја побараа јануарската плата

А1он
Здравствени работници од ГОБ „8 Септември“ денеска излегоа на протест поради доцнење на плата. Претседателката на независниот синдикат при ГОБ „8 Септември“, Рената Ѓаконовиќ, рече
Македонија

Вработена во болницата „8 Септември“ украла картичка од пациент и си пазарела

А1он
53-годишна вработена во болницата „8. Септември“ во полициска саница признала дека украла картичка од пациент во болницата и купувала во повеќе продавници информира Министерството за
Македонија

ЗНМ и ССНМ: Здравство да ја повлече одлуката за снимање во „8 Септември” само со дозвола од директорот

А1он
Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари на Македонија (ССНМ) преку соопштение реагираат на попречувањето на работата на новинарските екипи во
Македонија

Болница „8 Септември”: Пациентите да даваат точни податоци кога ќе дојдат на преглед

А1он
ЗУ ГОБ „8-ми Септември” – Скопје упати апел до граѓаните кои ја посетуваат болницата со цел добивање здравствена заштита, да даваат вистински податоци при епидемиолошкиот