finansova

Македонија

Финансиска: Јакимовски и уште четворица службеници го оштетиле буџетот за речиси 600 илјади евра

А1он
Петстотини и деведесет и пет илјади евра или 36.634.675 денари е оштетен буџетот од страна на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски и уште
Видео Македонија

(ВИДЕО) Муареми: Тодоровиќ ја плати штетата од 433 илјади евра на општина Центар

А1он
Поранешниот градоначалникот на општина Центар, Владимир Тодоровиќ и другите двајца осомничени за малверзации при изградбата на мостот „Око“, ја надоместиле штетата на општинскиот буџет, за
Видео Македонија

ВИДЕО: Кривична пријава за Владимир Тодоровиќ за криминал во изградбата на мостот „Око“

А1он
Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против три лица, меѓу кои и ексградоначалникот на Општина Центар, Владимир Тодоровиќ, за криминал за изградбата на пешачкиот
Македонија

Кривична пријава за лица кои овозможиле бањски објект да биде користен како хотел

А1он
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против членови на комисија за категоризација, бидејќи овозможиле објект наменет за бањски туризам
Македонија

Кривична пријава за Тодоров за „несовесно работење во службата“

А1он
Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Кривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради сомнение за сторено кривично дело
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот со поранешниот директор на СЗОР обид за дефокусирање од антидржавните политики

А1он
„Денешниот циркус на СДСМ и ДУИ не е ништо друго освен очајнички обид за дефокусирање на јавноста од катастрофалните, антидржавни политики. Како што граѓаните стануваат
Видео Македонија

ВИДЕО: Финансиската полиција истражува дали ДКСК ја оштетила државата

А1он
Финансиската полиција со добиената документација ќе го истражува случајот со Државната комисија за спречување на корупција, со ненаменското трошење на буџетски средства, информираше на денешната
Видео Македонија

ВИДЕО: Васе Доневски преку нелегални договори со „Секјуриком“ противправно заработил 660 милиони денари

А1он
Финансиската полиција три месеци вршеше истрага на СОЗР, по што поднесе кривична пријава за две лица, Васе Доневски, поранешен директор на Службата и лицето Б.Г.,
Македонија

Канческа Милевска за злоупотреби ја товари и финансиската полиција

А1он
За сомнение дека сториле кривично дело, Управата за финансиска полиција на Р Македонија поднела кривични пријави против Е.К.М. – министер при Министерство за култура на
Македонија

Кривични пријави за тројца од Агенцијата за филм

А1он
Во соопштение до јавноста, Управата за финансиска полиција на Р. Македонија поднесе кривични пријави против три лица, двајца поранешни директори на Агенцијата за филм и