Fatmir medziti

Македонија

Меџити: Наскоро тендер за новата клиничка болница во Штип, кривична пријава за грчката фирма што досега го градеше објектот

А1он
Нова тендерска постапка за доизградба на Клиничката болница во Штип ќе биде објавена наскоро, а средствата за негово комплетирање ќе бидат обезбедени од државниот буџет.
Македонија

Меџити: Следната недела ќе се расчисти случајот со починатата родилка од Делчево

А1он
Следната недела ќе се објави извештајот од стручната Комисија која ја формираше министерот за здравство Фатмир Меџити за случајот со починатата 26-годишна родилка од Делчево,
Македонија

Едниот повреден од синоќешното пукање во Тетово е потешко повреден, двајцата се на КАРИЛ

Министерот за здравство, Фатмир Меџити вели дека пукањето кое вчера доцна попладнето се случи пред тетовската клиника било поради нерешени проблеми и случајно се случило
Македонија

Меџити: Мора да се одвикнеме од пушењето, лекувањето е поскапо за болестите што тоа ги предизвикува

Орце Костов
Министерот за здравство Фатмир Меџити соопшти дека до крајот на месецот ќе се потпише Меморандум со Светската здравствена организација за борба против пушењето и нашата
Македонија

Меџити: Има доволно вакцини, родителите да ги вакцинираат децата

А1он
Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска повторно апелираше до родителите да ги вакцинираат своите деца откако во земјава и регионот се појави голема кашлица. Во
Македонија

Меџити: Новата поликлиника „Сарај“ ќе опслужува 45.000 граѓани од регионот

А1он
Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити присуствуваше на отворањето на новата поликлиника „Сарај“ којашто ќе опслужува над 45.000 жители од овој регион на градот. „Голема
Македонија

За Меџити „позитивни промени“ се непотизмот со негативна селекција во здравството и нерешавање на случајот Онкологија; велат од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Во секторот здравство никогаш не било полошо, а секојдневно пациентите и здравствените работници го чувствуваат на свој грб. Има враќање на здравството за децении наназад
Македонија

Министерство за здравство: ВМРО-ДПМНЕ се служат со лаги и манипулации за да го нарушат имиџот на министерот

А1он
ВМРО-ДПМНЕ очигледно е длабоко погодено од позитивните промени кои се случуваат во здравството откако министерот Фатмир Меџити раководи со институцијата. Длабоко ги боли фактот што
Македонија

Продолжува и во 2024 година, непотизам во кабинетот на Меџити, вработувања и унапредувања за нула проекти во здравството, велат од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Кабинетот на министерот за здравство Фатмир Меџити одамна е дувло на непотизам. По принципот на непотизам исто така се вработува и кадар без соодветни критериуми
Македонија

Алек е првото бебе годинава, Меџити се обложил дека ќе биде машко

А1он
Во петокот, при крај на работното време, во мојот Кабинет, во релаксирана атмосфера со моите колеги се кладев дека првото родено дете во 2024 година