dimitar kovacevski

Македонија

Ковачевски напладне во Собрание ќе ги достави предлозите за состав на новата влада

А1он
Мандаторот за состав на новата влада на Република Северна Македонија и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, денеска напладне на претседателот на Собранието, Талат Џафери, официјално
Македонија

Ковачевски треба да го поднесе предлогот за нова влада до Собранието

А1он
Мандатарот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски денеска до Собранието треба да ги поднесе новиот состав на Владата, како и владината програма, откако по синоќешните
Македонија

Ковачевски: Владата нема да дозволи скопјани да останат без греење, имаме решение

А1он
Во одговор на новинарско прашање во однос на глобалната енегретска криза како и за проблемот со греењето во град Скопје, претседателот на СДСМ и мандатар,
Македонија

ВИДЕО: Петровска ќе ја води Одбрана, Тупанчевски – Правда, познат новиот состав на Владата

А1он
Новиот лидер на СДСМ и мандатар Димитар Ковачевски, го соопшти составот на новата Влада, меѓу кои има стари, но и нови имиња. „Станува збор за
Македонија

Пендаровски утре на Ковачевски ќе му врачи мандат за состав на нова Влада

А1он
Претседателот Стево Пендаровски утре ќе му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, информиораа од претседателскиот Кабинет. Собранието
Македонија

Ковачевски на средба со Брнз: Остануваме посветени на реформите и евроинтегративниот процес

А1он
Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски заедно со секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, се сретна со амбасадорката на САД во Република Северна Македонија,
Македонија

Ковачки: Пиунот Ковачевски да отвори случаи против Заеви за огромниот рекет

А1он
Пиунот Ковачевски треба да се огради од криминалот на уценетиот Заев и да отвори случаи против Заеви за огромниот рекет, вели Драган Ковачки, пратеник и
Македонија

Ковачевски: Новата Влада со силен фокус на економијата

А1он
Новата Влада ќе стави силен фокус на економијата, истакна во вчерашното обраќање пред медиумите Димитар Ковачевски, новиот претседател на СДСМ и мандатар за идна Влада.
Македонија

Избрани потпретседателите на СДСМ, новата Влада ќе се составува кон средината на јануари

Мери Јордановска
Откако вечерва Централниот одбор на СДСМ го избра новиот мандатар на идната Влада, Димитар Ковачевски, на седницата на партијата се гласаше и за избор на