kejt mari brnz

Македонија

Заев се сретна со американската амбасадорка: Наша заедничка цел и натаму е земјава да ги почне преговорите со ЕУ до крајот на годинава

А1он
Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, на која се разговараше за актуелните процеси поврзани со
Македонија

Американската амбасадорка Брнз: Од новата влада очекувам продолжување на соработката на евроатлантскиот пат

А1он
Американската амбасадорка Кејт Мари Брнз очекува да продолжи соработката со новата влада штом ќе биде формирана во однос на евроатлантскиот пат на земјата, како и