defekt

Македонија

Саниран дефектот кој остави без вода поголем дел од центарот на Скопје

А1он
Саниран е големиот дефект на Кеј „Димитар Влахов“ во непосредба близина на Младинскиот културен центар, кој од вчера претпладне остави без вода поголем дел од
Македонија

Нема парно во дел од Кисела Вода, дистрибутивната мрежа губи вода

Орце Костов
Дефект (губење на вода) на дистрибутивната мрежа предизвика прекин на испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во населбата Кисела Вода. Екипите на ЕСМ
Македонија

„Слушнавме тресок, врескаа жени, на мајка ми и се слоши“: Патници доживеале трауми на враќање од Грција

Орце Костов
Околу триесетина патници кои се враќале од еднодневна прошетка до Паралиа, Грција, доживеале голем шок кога поради дефект на минибусот со кој патувале и кој
Македонија

Жителите на Слупчане ги уништија трафостаниците на ЕВН, неколку села без струја во липковско

Орце Костов
По денешната блокада за да ги спречат повторно да работат екипите на ЕВН, жителите на Слупчане ги уништија трафостаниците за снабдување со електрична енергија и
Македонија

Поради дефект без парно е дел од населбата Водно

А1он
Поради дефект на дистрибутивната топловодна мрежа на улица Загребска, дел од потрошувачите во населбата Водно имаат прекин на испораката на топлинска енергија, соопштуваат од БЕГ.
Македонија

Жителите на Кисела Вода добија парно, саниран дефектот

А1он
Екипите на БЕГ ја завршија санацијата на топловодот кој беше оштетен од страна изведувачот на градежни активности за новопроектираната улица „Есенинова” во Кисела Вода, соопштија
Македонија

Штетните ПМ 10 – честички во Лисиче и во Кавадарци повторно ќе се мерат од 20 декември, инструментите исклучени оти се дотраени

Маја Илиевска-Пачемска
Дотраени инструменти, сервисирање и калибрирање на инструментите се причините поради кои повеќе од половина државни мерни станици не даваат целосни податоци за загадувањето на воздухот,
Регион

(Видео) Автомобил пропадна во дупка направена од пукната водоводна цевка во Нови Сад

А1он
Пукната водоводна цевка на улица во Нови Сад, создала огромна дупка во асфалтот, во која пропаднал еден паркиран автомобил, пренесоа српските медиуми. Градските служби соопштија