Поради дефект без парно е дел од населбата Водно

Од:

Поради дефект на дистрибутивната топловодна мрежа на улица Загребска, дел од потрошувачите во населбата Водно имаат прекин на испораката на топлинска енергија, соопштуваат од БЕГ.

Екипите на Дистрибуција на топлина Балкан Енерџи работат на санација на дефектот, кој се очекува да биде саниран во текот на денот, по што ќе биде нормализирана испораката на топлинска енергија.

Би можело да ве интересира

ДИЖС: Наместо мазут, како алтернатива на гасот БЕГ да користи еколошки енергенси

Без вода корисниците од улиците „Сердарот“ и „Иван Хаџиниколов“

Жителите на Кисела Вода добија парно, саниран дефектот

Жарко Настоски

Аеродром и Ново Лисиче без парно греење

РКЕ: БЕГ мора да пушта парно и кога надвор ќе биде 16 степени

Ана Ололовска

РКЕ бара законски измени за поголеми и попрецизни надлежности

Ана Ололовска