Жителите на Кисела Вода добија парно, саниран дефектот

Од:

Екипите на БЕГ ја завршија санацијата на топловодот кој беше оштетен од страна изведувачот на градежни активности за новопроектираната улица „Есенинова” во Кисела Вода, соопштија од компанијата.

Од 16:30 часот, како што посочуваат, нормализирана е испораката на топлинска енергија за потрошувачите од таа населба.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците од улиците „Сердарот“ и „Иван Хаџиниколов“

Поради дефект без парно е дел од населбата Водно

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов

Општина Кисела Вода го обновува паркот „Пушкин“

Ана Ололовска

Аеродром и Ново Лисиче без парно греење

Граѓаните во итна акција против седумкатница врз „Тинекс“ кај школото „Дуња“, градоначалникот вели зграда мора да има

Маја Илиевска-Пачемска