bogdanovic

Македонија

Ако имало провокација, ја осудувам – вели Заев за венчавката на Богдановиќ

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека осудува провокации од било каков тип, доколку ги имало на свадбата на градоначалникот на општина Центар кој викендот се
Македонија

Општина Центар: Поделени 150 пакети за семејствата со социјален ризик, отсега ќе добиваат помош секој месец

А1он
Општина Центар, во соработка со здружението Банка за Храна Македонија – БХМ и овој месец продолжува со спроведување на проектот „Нула Глад“. Градоначалникот на Општина
Македонија

Нови јакни, кабаници за дожд и носачи за бебиња од општина Центар за жителите од социјално загрозените семејства

А1он
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно со вработените во општинската администрација, вчера и денес подели зимски јакни, кабаници (наметки за дожд) и носачи за
Култура

Богдановиќ: Не се затвораат читалните во општината, дел ќе се преместат поради скапите кирии

А1он
„Општина Центар ги демантира написите во одредени медиуми во врска со затворањето на читалните кои функционираат на територија на општината“ велат од општината. „Поради високите
Македонија

Продолжува сведочењето на Богдановиќ за „шамарите во Центар“

А1он
Судењето за случајот „Насилство во Центар“ продолжува со изјави на повиканите сведоци од страна на обвинителството. На денешното рочиште со сведочење ќе продолжи актуелниот градоначалник
Македонија

Царовска и Богдановиќ во посета на семејство кое добива помош од проектот „Нега и грижа за стари лица“

А1он
Денеска градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно со министерката за труд и социјална политика и претставници од граѓанската организација Хуманост посетија семејство кое добива
Македонија

Богдановиќ активно се вклучи во продажба на списанието „Лице в лице“

А1он
Градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ денеска оствари средба со претставници на меѓународната мрежа на уличен печат „Лице в лице“. Богдановиќ ја мапираше првата зона
Македонија

Средба на Богдановиќ со амбасадорката на Кина

А1он
Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, денеска оствари средба со амбасадорот на НР Кина, Н.Е. Јин Лиџијан. Оваа година, Република Македонија и Народна Република Кина
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богдановиќ: Доста беше занимавање со политика

А1он
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој денеска присуствуваше на бадникарската прослава во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ посака поубава 2018 година и порача дека
Македонија

(ВИДЕО) Богдановиќ вети месечни средби со новинарите и најави акција за делење борчиња за позелен Центар

А1он
Кандидатот за градоначалник на општина Центар Саша Богдановиќ, денеска имаше средба со претставниците на медиумите. Ги слушна нивните предлози за транспарентно работење и вети отвореност