bajden

Свет

Советниците на Бајден на разговори со производителите на лекови против коронавирусот

А1он
Советниците за здравство на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден разговараа со раководителите на производителите на лекови за владината програма „Ворп Спид“ со цел да се
Свет

Горбачов: Победата на Бајден е шанса за подобри односи меѓу Русија и САД

А1он
Последниот советски претседател, 89-годишниот Михаил Горбачов, смета дека победата на Џо Бајден на претседателските избори во САД може да биде шанса за подобрување на меѓусебните
Свет

Мајор – првото посвоено бездомно куче што влегува во Белата куќа

А1он
Белата куќа ќе добие две нови миленичиња. Во јануари, кога новоизбраниот претседател Џо Бајден ќе положи заклетва, тој и неговата сопруга, Џил Бајден, нема да
Свет

Буш му честиташе на Бајден, Трамп има право на пребројување

А1он
Поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш му ја честиташе победата на новоизбраниот претседател Џозеф Бајден, но исто така изјави дека актуелниот претседател Доналд Трамп има
Свет

Абас во честитката до Бајден апелира за зајакнување на односите на САД со Палестина

А1он
Палестинскиот претседател Махмуд Абас во соопштението во кое им честита на новоизбраниот претседател и на потпретседателката на САД, Џо Бајден и Камала Харис, апелира до
Свет

Рохани: Администрацијата на Бајден да ги исправи грешките на Трамп

А1он
Претседтаелот на Иран, Хасан Рохани, по повод победата на Џо Бајден на американските претседателски избори,истакна дека „штетната политика на Трамп наишла на ѕид кај американскиот