argentina

Свет

Поради топлотниот бран првачињата во Аргентина можат да одат на училиште во костими за капење

А1он
Поради топлотниот бран што зафати неколку региони на Аргентина, едно училиште во градот Росарио донело во најмала рака необична одлука: учениците од пониските одделенија можат
Свет

Исчезнат Аргентинец пронајден во стомакот на ајкула: Семејството го препозна по тетоважата

А1он
Остатоците од мажот кој исчезна на почетокот на месецов во Аргентина се пронајдени во утробата на ајкула, пишува Sky News. Диего Бариа, 32-годишен татко на
Свет

Навалица на бремени Русинки во Аргентина

А1он
Аргентинските власти се загрижени поради големиот број бремени Русинки кои неодамна влегле во земјата, така што нивните деца автоматски ќе добијат аргентинско државјанство, што ќе
Свет

Бразил и Аргентина размислуваат за воведување заедничка валута

А1он
Бразилскиот и аргентинскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва и Алберто Фернандез во заедничко соопштение објавија дека двете најголеми јужноамерикански земји работат на поцврста економска
Свет

Жена го убила сопругот, му го отсекла пенисот и му забилa нож во око

А1он
Жена во Аргентина е обвинета дека му го отсекла пенисот на својот сопруг и му прободела нож во очно јаболко. Полицијата ја уапсила Флоренсија Амадо
Свет

Во Аргентина, куќа се урна поради пет тони отпад на покривот, загинаа четири момчиња

А1он
Четири момчиња загинаа во рушење на куќа во Аргентина на 8 јануари. Жртвите се четиригодишните близнаци Бенисио и Ноа Ниси и нивните браќа Лоренцо дел
Спорт

Франција побара ФИФА да го казни Емилијано Мартинез

А1он
Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез и понатаму е една од главните фудбалски приказни. Неговото однесување на прославата на Светското првенство шокираше многумина, а сега Францускиот фудбалски
Спорт

Емилијано Мартинез славеше со бебешка кукла со ликот на Мбапе

А1он
Аргентинците ја освоија светската титула, но заборавија на спортските манири и почитта кон ривалите. Ова особено важи за голманот Емилијано Мартинез кој покажа тотална непочит
Спорт

(ВИДЕО) Лудило: Аргентински фанови се фрлаа во автобусот, Меси и друштвото префрлени во хеликоптер

А1он
Прославата во Буенос Аирес не можеше да се одржи до крај според планираната програма, затоа што аргентински фанови се фрлаа од надвозник во отворениот автобус