Крвнички е убиен милионер, неговото тело е искасапено на делови

Од:

Група деца ги пронашле посмртните останки на исчезнатиот милионер и инфлуенсер во куфер во поток во Аргентина, објавија локалните медиуми. Осакатеното тело на Фернандо Перес Алгаба беше пронајдено неколку дена откако 41-годишникот објави серија пораки за „злобните луѓе“ кои на добрината возвраќаат со омраза.

Две деца пронајдоа куфер со дупки од куршуми. Внатре беше трупот на бизнисменот, пишува Newsflash. Кога истражителите стигнале до потокот, најпрвин ги пронашле подлактиците и нозете на Фернандо.

Локалните медиуми објавија дека делови од телото биле прецизно ампутирани, што укажува дека тоа можел да го направи само професионалец. Тетоважата со четири букви на неговата рака потврди дека посмртните останки му припаѓаат на Фернандо, а анализата на отпечатоците подоцна даде дополнителна потврда.

Според обдукцијата, Фернандо, кој го добил прекарот „Лечуга“ (салата), бил убиен со три истрели. Властите го истражуваат убиството. Сепак, во моментот на пријавувањето не се идентификувани осомничени. Фернандо имаше 918.000 следбеници на Инстаграм, каде што се фалеше со својот луксузен живот.

Би можело да ве интересира

Обвинителството не бара притвор за адвокатот на Палевски, но ги продолжува проверките дали бил инволвиран

Александар Тодески

Мајката на Вања: Сето ова ми е нереално, важно ми е само да ја дознаам вистината

А1он

Спасовски: Ќе има кривична пријава за возачот на Палевски, адвокатот е задржан во полициска станица

Александар Тодески

Стојков, адвокатот што го возеше Палевски во Србија притворен, обвинителството утре ќе одлучува дали ќе бара притвор

Адвокатот Стојков кој го однесе Палевски во Белград на распит во полициска станица

Александар Тодески

Откриен убиецот на дедото од Крива Паланка: уапсен 27-годишник, поднесена и пријава