Жена го убила сопругот, му го отсекла пенисот и му забилa нож во око

Од:

Жена во Аргентина е обвинета дека му го отсекла пенисот на својот сопруг и му прободела нож во очно јаболко. Полицијата ја уапсила Флоренсија Амадо Катанео (41) и била испратена на психијатриска евалуација. Телото на Педро Федерико Зарате (47) наводно го пронашла неговата снаа во стан во Алтос де Сан Лоренцо.

Имал убодни рани по целото тело, вклучително и на градниот кош, а гениталиите му биле отсечени, јавуваат локалните медиуми. Катанео, психолог, беше уапсена на 11 јануари откако побегна од мајка си со крв на рацете. Таа е пренесена во психијатриското одделение во Ла Плата каде ќе биде подложена на психијатриска евалуација, пишува Daily Mail.

Доколку биде прогласена за луда, нема да и се суди за убиство, велат од обвинителството. Федерико Зарате беше музички продуцент. Од 2006 година работи во регионалниот културен центар. Тој се ожени со Амада Катанео во 2017 година. Локалните медиуми јавуваат дека парот има петгодишен син и дека биле заедно повеќе од една деценија.

Би можело да ве интересира

Најмалку 60 демонстранти се повредени на протестите во Буенос Аирес, полиција употребила гумени куршуми и солзавец

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Десетици повредени на антиреформските протести во Буенос Аирес

Свештеник e обвинет за убиство и тортура во Аргентина, Италија не сака да го екстрадира

Милеи отпушта 5.000 владини службеници: Протестите нема да го премислат

А1он

Во Уругвај и Аргентина: 16 загинати во силно невреме

ВИДЕО: Силно невреме погоди крајбрежен град во Аргентина, најмалку 13 загинати

Катерина Ѓуровски