argentina

Свет

Во Аргентина, куќа се урна поради пет тони отпад на покривот, загинаа четири момчиња

А1он
Четири момчиња загинаа во рушење на куќа во Аргентина на 8 јануари. Жртвите се четиригодишните близнаци Бенисио и Ноа Ниси и нивните браќа Лоренцо дел
Спорт

Франција побара ФИФА да го казни Емилијано Мартинез

А1он
Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез и понатаму е една од главните фудбалски приказни. Неговото однесување на прославата на Светското првенство шокираше многумина, а сега Францускиот фудбалски
Спорт

Емилијано Мартинез славеше со бебешка кукла со ликот на Мбапе

А1он
Аргентинците ја освоија светската титула, но заборавија на спортските манири и почитта кон ривалите. Ова особено важи за голманот Емилијано Мартинез кој покажа тотална непочит
Спорт

(ВИДЕО) Лудило: Аргентински фанови се фрлаа во автобусот, Меси и друштвото префрлени во хеликоптер

А1он
Прославата во Буенос Аирес не можеше да се одржи до крај според планираната програма, затоа што аргентински фанови се фрлаа од надвозник во отворениот автобус
Свет

Аргентинскиот претседател отпатува на средба со новоизбраниот бразилски колега

А1он
Аргентинскиот претседател Алберто Фернандез денеска отпатува за Бразил, на средба со новоизбраниот претседател Луис Инасио Лула да Силва кој во вториот круг од изборите извојува
Економија

Се очекува инфлацијата во Аргентина да достигне 95 отсто

А1он
Економистите ја зголемија својата прогноза за годишната инфлација во Аргентина на 95 отсто. Ова го покажа месечната анкета објавена од централната банка. Земјата се бори
Свет

СЗО ги следи случаи на „мистериозна болест“ во Аргентина

А1он
Светската здравствена организација (СЗО) следи неколку случаи на пневмонија од непознато потекло во Аргентина, каде досега се регистрирани три смртни случаи. Десет случаи се поврзани
Свет

Монтиело, човекот со сомнително минато пукал во аргентинската потпретседателка Кишнер

А1он
Аргентинските безбедносни власти го потврдија идентитетот на човекот кој се обиде да пука во аргентинската потпретседателка и поранешна претседателка Кристина Киршнер од непосредна близина. Станува