Силен земјотрес во Аргентина

Од:

Земјотрес со јачина од 6,4 степени сопред Рихтеровата скала, ја погоди утрово северна Аргентина.

Земјотресот е регистриран источно од градот Сантиаго дел Естеро во истимената провинција на северот од земјата. Нема податоци за евентуални жртви и матријалана штета.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес во Киргистан

Силен земјотрес ја погоди Калифорнија

Земјотрес во Грција

Земјотрес ја погоди околината на Неапол

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд