Земјотрес со јачина од 6,4 степени во Аргентина

Од:

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран на аргентинските Анди. Според податоците на EMSC, земјотресот бил почувствуван не само во Аргентина, туку и во Чиле. Земјотресот е регистриран на длабочина од 220 километри.

Најблиску до епицентарот е поголемиот аргентински град Јужуј.

„Беше толку силно што ми падна тула врз автомобилот“, напиша еден граѓанин на Јужуј на веб-страницата на EMSC.

Би можело да ве интересира

Инфлацијата во Аргентина надмина 100 отсто

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Навивачите го нападнаа како зомби ресторанот каде вечераше Меси-едвај се извлече

Предраг Петровиќ

Поради топлотниот бран првачињата во Аргентина можат да одат на училиште во костими за капење

Ана Ололовска

Исчезнат Аргентинец пронајден во стомакот на ајкула: Семејството го препозна по тетоважата

Ана Ололовска

Навалица на бремени Русинки во Аргентина